Beszámolók/hírek a bajnokságról

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

MITE-LEVÉL

Biosz  2007.10.27. 20:33
Kellemes, esőmentes idő fogadott bennünket szombaton kettő órakor. Mivel közel egy hétig esett, így nem tudtunk a pályára menni --> hátul várt minket a körbebólyázott pálya… A mérkőzés jó tempóban kezdődött: mondhatni egymásnak „esett” a két csapat. A levélieknek több szép helyzetük volt az első félidőben, de Reni rendíthetetlenül védett, és legalább háromszor a kapufa is velünk volt…Helyzeteink voltak nekünk is szép számmal--> a kapufa a levéli csapat mellett is kiállt, meg persze Ági is odatette magát. Nagy volt a nyomás mindkét csapaton, nem volt megállás. Aztán Biosz beadását Ida továbbította Dettinek, aki nagyon szép gólt lőtt. Igazi hárompasszos támadás volt. Lelkesítőleg hatott az egy nullás vezetés. A figyelmet a védelemre összpontosítottuk, de azért volt még sok szép helyzetünk. A levéliek támadtak ezerrel, sok helyzetük volt, amit aztán értékesítettek is. 1:1. Végül elfáradtunk. Nem fizikailag, inkább fejben. Korán jött a vezetés, nem bírtuk végig a nagy nyomást. Az utolsó percekben egy szép támadás után gólt kaptunk, és a szépítésre már nem volt időnk. 2:1 lett a vége. Sportszerű, jó mérkőzés volt. Sok ilyen kellene, csak mondjuk fordított eredménnyel ;)

Károlyháza IFI - MITE

Biosz  2007.10.23. 20:31
A hetünk tényleg hasonlít az angol focihoz: egy héten van három meccsünk, és már sz időjárás is teljesen "beangolosodott"...5-7 fok volt, fújt a szél, esett az eső, a pálya annak ellenére egészen jó volt. Röviden csak annyit a meccsről: jól játszott a csapat, voltak szép lövések, jó megmozdulások, hat gólt rúgtunk, egyet kaptunk. Eti derekasan alkotta az egyszemélyes védelmet--> áttörhetetlen volt ;) Mindenki jól érezte magát. Sportszerű, barátságos mérkőzés volt. Reméljük a szombati is hasonló lesz!!!

MITE-R.PATONA

Biosz  2007.10.22. 19:23
Hideg volt (8 fok a kórházi hőmérő szerint), esett, fújt a híres óvári szél (ami a celziuszokat még lejjebb nyomta...). Pont focis-idő ;) Előzetesen csak annyit: úgy káromkodott az ellenfél, hogy az simán férfimecsre is beillett volna...minket sem kellett félteni azért (erre nem is vagyunk büszkék)--> Detti K1-esre vette a figurát ("meglökdösött" egy patonai amazont), amire aztán a Spori sárga lapot adott + 2 perc kiállítást... Na tehát az úgy kezdődött, hogy két kapufa, sok kihagyott helyzet után kaptunk 2 gólt. Nagy volt a patonai öröm....felszívtuk magunkat, felvettük a patonai "buta-stílust", agresszívek voltunk, mentünk előre ezerrel. Meg is lett az eredménye: Era rúgott egy szép - bár kétes gólt (a felső lécről talán csak miliméterekre a gólvonalon belül pattant le a labda)--> mind 1, a Spori megadta. Ez a gól visszaadta a kedvünket, és robogutnk tovább. Aztán Biosz bedobását Detti becombozta a kapuba. 2-2. A meccs vége előtt pár perccel Eszti bedobását Biosz a hálóba fejelte, így 3-2 lett az eredmény. Jó kis pörgős meccs volt, de agyilag (sőt testileg is ) teljesen leamortizálódott a csapatunk... A meccset igazából nem a patonai csodacsatárok és a mi sok kihagyott helyzetünk, játékos-hiányunk tette nehézzé, hanem a patonai csapat (+ szurkolótábora) eléggé "egyszerű" (érthetőbben fogalmazva: hülye-bunkó-egyáltalán nem sportszerű, durva) stílusa. MIND1. Jó volt azért. Köszönjük a szurkolóinknak a buzdítást. Sokat jelentett, hogy ott voltatok.

MITE-KILITI

Biosz  2007.10.22. 19:14
No komment meccs. A csapat nagyon nem volt formában. 2 (eléggé) laza gólt kaptunk, alig bírtunk felzárkózni. A futással is gondok voltak: lassú volt a csapat, nem volt ritmusa a játéknak, nem védekeztünk, nem támadtunk...ennél sokkal több van bennünk! HAJRÁ MITE!! ÉBRESZTŐ!!!!

Halászi - MITE

Biosz  2007.09.23. 14:36
Második bajnoki meccsét játszotta hétvégén a csapat. Halászi ellen, idegenben léptünk pályára, szombaton, 4 órakor. Az idő jó volt, sütött a nap, kellemes játékidő volt. Keret: Reni, Ida, Lilla, Réku, Gina, Biosz; Réka, Era, Betti, Eszti. A meccs első percében kapott potyagól után az ötödikben ismét beakadt egy labda a hálónkba. A csapat kicsit megrendült, a 2:0 -ás hátrány miatt, de aztán Réku 2 szép góljával kiegyenlítettünk. Biosz góljával vezettünk, de 2 percre rá kiegyenlítettek. 3:3. Ezután kaptunk ismét 2 gólt. A második félidőben Eszti védett. Az állás 5:3-lett. Biosz góljával feljöttünk 5-4-re, aztán kaptunk még egy kegyelemdöfést...;) Az eredmény 6-4 -lett. Izgalmas, pörgős meccs volt, a szurkolók nem unatkoztak egy percig sem. Jól éreztük magunkat, sajnáltuk, hogy a győzelem elmaradt, de összességében jó meccs volt.

Góllövő lista

Biosz  2007.09.22. 23:31
Itt találod a góllövők listáját. Mottó: Nem a gól a fontos, hanem a szép játék, a jó átadások és az erős védelem! De azért - úgy, mint tavaly is - megemlékezünk a góllövőkről.

Első bajnoki a szezonban: Károlyháza felnőtt - MITE

Biosz  2007.09.22. 23:29
Első bajnoki mérkőzésünket Károlyháza felnőtt csapata ellen, idegenben játszottuk. A meccs elején - szinte már ránk jellemzően - lassan indultunk be, de aztán egész jó tempót diktáltunk. Eszti védett - nagyon jól ;), Ida volt hátul, Era és Réku a két szélen, Betti elöl, Biosz középen. Az első félidőben bekaptunk egy gólt (nem figyeltünk, megszalad egy k.házi játékos, 1:1-ben vitte a labdát (ő vola az egyik, kapusunk a másik ;), aztán betette a jobb sarokba...szomorkodtunk kicsit, de a második félidőt teljes erőbedobással játszottuk végig. Nagy nyomás alatt tartottuk a kapujukat, több helyzet is volt, de a gól sajnos elmaradt. Pedig ha 5 perccel tovább tartott volna a meccs.... ;) Összességében jó meccs volt, bár a játékvezetőre volt panaszunk (nem adott meg egy nyilvánvaló hetest: kapura lőttünk, a kapus megfogta, a labda nem volt kinnt a pályán, az ellenfél védője odament a kapusukhoz, KIVETTE kezéből a labdát, letette, és elvégezte a kirúgást. Ez egy nyilvánvaló kezezés volt, de a hetes elmaradt... Végül is nem a bírón múlt (hiányoztak a nyári edzések, és nem volt igazán kondink sem - legalábbis az első félidőben)...Azért jól éreztük magunkat, és továbbra is lelkesen rúgjuk a bőrt, illetve egymás és néha az ellenfél lábait ;)